7 نکته که در مورد سشوار صنعتی باید بدانید + آموزش ویدئویی

 

سشوار صنعتی چیست؟

 

برای کار با رزین، به سشوار صنعتی نیاز دارید. سشوار صنعتی، قدرت و حرارت بسیار بیشتری از سشوارهای آرایشی دارد و میتواند رزین را حرکت دهد.

همچنین گاهی اوقات لازم است تا بر روی سطحی کار انجام دهید که به تازگی رنگ شده است. با استفاده از یک سشوار صنعتی می توانید رنگ را خشک کرده و در نتیجه دیگر نیازی نیست تا مدت طولانی منتظر بمانید.

همچنین در تکنیکهایی که از سشوار صنعتی استفاده می کنید، برای حباب گیری رزین، نیازی به تورچ نخواهید داشت و حرارت سشوار صنعتی، حباب های اضافه را خارج می کند.

برای آشنایی با روش های از بین بردن حبابهای رزین، این مقاله را ببینید:

روش های حباب گیری رزین

 

البته برای کار ابستره، به سشوارهای حرفه ای گران قیمت نیاز ندارید و میتوانید از ساده ترین و ارزانترین سشوارهای صنعتی موجود در بازار استفاده کنید

سشوار صنعتی

در دوره های آموزشی سایت، به صورت کامل طرز استفاده از سشوار صنعتی برای ایجاد طرح های آبستره آموزش داده شده و شما می توانید بدون داشتن هیچ پیش زمینه هنری، این هنر جذاب را به صورت کامل و از صفر تا صد یاد بگیرید و طرح های بینظیری خلق کنید و حتی از این هنر خود کسب درآمد کنید.

 

 

کاملترین پکیج آموزش رزین (پنج دوره در یک پکیج)

آموزش صفر تا صد هنر رزین بدون نیاز به پیش زمینه هنری

80 جلسه آموزش، به همراه یک دوره 80 دقیقه ای رایگان

قیمت این دوره فوق العاده: 4،800،000 تومان

قیمت با 50% تخفیف ویژه، فقط 2،400،000 تومان

 فرصتی بی نظیر برای درآمدزایی با کمترین امکانات

برای اطلاعات بیشتر، اینجا کلیک کنید

کلاس آموزش رزین
 

نکات مهم برای استفاده از سشوار صنعتی

 

برای آنکه به خوبی از سشوار صنعتی استفاده کنید باید به چند نکته توجه داشته باشید:

 مواظب خودتان باشید!

دقت داشته باشید که تا مدتی بعد از خاموش کردن سشوار، سر آن همچنان داغ است و ممکن است در صورت تماس، دستتان را بسوزاند.

 مواظب سشوارتان باشید!

برای آنکه سشوار شما عمر طولانی تری داشته باشد، باید چند نکته را رعایت کنید:

1- برای آنکه بدنه سشوار شما خصوصا کلیدهای آن هنگام کار رزینی نشود، روی سشوار را سلفون بکشید (البته به استثنای قسمت پشت آن که برای جریان هوا تعبیه شده) چون اگر رزین روی کلیدهای سشوارتان خشک شود، دیگر حرکت نخواهند کرد.

2- سشوار را مدت زمان طولانی روشن نگه ندارید و اگر زمان زیادی به آن نیاز دارید، آنرا به زمانهای کوتاهی تقسیم کنید و هر چند دقیقه، به آن استراحت دهید.

3- حتی الامکان از درجه کم استفاده کنید و اگر نیاز به درجه زیاد داشتید، اول درجه کم را روشن کنید و بعد از چند ثانیه آنرا زیاد کنید. موقع خاموش کردن هم دوباره آنرا روی درجه کم برگردانید و پس از چند ثانیه، خاموش کنید.

4- سشوار را به صورت اریب روی کار نگه دارید و آنرا کاملا عمودی نگیرید؛ چون علاوه بر آنکه یک قسمت از کار را بیش از حد داغ میکند و باعث سوختن سطح کار و جمع شدن رزین میشود، همچنین حرارت دستگاه به داخل آن بر میگردد و عمرسشوارتان را کوتاه میکند.

5- وقتی کارتان با سشوار تمام شد، حتما آنرا به صورت عمودی رو به بالا روی میز بگذارید تا حرارت سشوار به داخل دستگاه بر نگردد.

6- حتی الامکان از سرهای متفرقه سشوار استفاده نکنید؛ چون باعث میشوند قسمتی از حرارت به داخل دستگاه برگردد و عمر آن کوتاه شود.

 اگر موارد فوق را رعایت کنید، می توانید مطمئن باشید که همان سشوار ارزان قیمت هم چندین سال برای شما کار خواهد کرد.

برای آشنایی با نکات و ریزه کاری های کار با رزین، این مقاله را ببینید:

14 نکته مهم که قبل از کار با رزین اپوکسی باید بدانید

 

 

پیمایش به بالا