رنگ رزین

رنگ های سازگار با رزین کدامند؟ آموزش ویدئویی آشنایی با رنگهای رزین

آیا میدانید رنگ های سازگار با رزین کدامند؟

برای رنگ کردن رزین باید از رنگهایی استفاده کنید که با رزین سازگاری داشته باشند، مثلا رنگهایی مثل اکریلیک و گواش که حلال در آب هستند، برای رنگ کردن رزین مناسب نیستند.

 

 

 

چه رنگ هایی با رزین سازگارند؟

رنگ هایی که با رزین سازگارند به سه دسته کلی تقسیم میشوند:

رنگ های  جوهری

رنگ های خمیری

رنگ های پودری

در ادامه به معرفی هر کدام از این رنگها می پردازیم.

 

یک فرصت استثنایی برای شما که به هنر رزین علاقه مندید

کاملترین پکیج آموزش رزین ابستره با ۸۰% تخفیف به مدت محدود + یک هدیه رزینی ارزشمند به ارزش ۵۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان به انتخاب خودتان!!

فقط برای ۵۰ نفر اول

برای اطلاعات بیشتر، اینجا کلیک کنید

 

۱- رنگ های جوهری

اولین دسته از رنگ های سازگار با رزین، رنگهای جوهری هستند که به دو گروه اصلی رنگهای جوهری الکلی و رنگهای میکروبی تقسیم میشوند.

رنگ جوهری رزین

رنگهای میکروبی داخل رزین حل نمیشوند و بافتی شبیه به مرجانهای کف اقیانوس یا موجودات تک سلولی زیر میکروسکوپ ایجاد میکنند که به این نوع رنگها اصطلاحا «میکروبی» گفته میشود.

رنگهای جوهری الکلی در الکل قابل حلند و به خوبی با رزین مخلوط میشوند.

رزین  پس از مخلوط شدن با  این رنگها ، حالت شفاف (شیشه ای یا ترنسپرنت) خود را حفظ میکند . رنگهای جوهری الکلی را میتوان با هم مخلوط کرد و رنگهای جدیدی ساخت.

تابلو ابستره کهکشان

۲- رنگ های خمیری

رنگهای خمیری، دسته ای دیگر از رنگهای سازگار با رزین هستند. این رنگها در بسته بندی های کوچکی عرضه میشوند، چون مقدار بسیار کمی از آنها برای رنگ کردن رزین کافی است.

رنگ خمیری رزین

رزین پس از مخلوط شدن با رنگهای خمیری، حالت شفاف خود را از دست میدهد و کدر میشود؛ یعنی اشیاء از پشت آن دیده نمیشوند. این رنگها، قدرت پوشانندگی خوبی دارند و در مواقعی که نمیخواهیم بیس کار از پشت رزین دیده شود، بسیار ایده آل هستند.

 

آموزش صفر تا صد هنر رزین ابستره با ۸۰% تخفیف فوق استثنایی + یک هدیه رزینی به ارزش ۵۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان به انتخاب خودتان!

برای اطلاعات بیشتر، اینجا کلیک کنید

 

 

۳- رنگهای پودری

سومین دسته از رنگهای سازگار با رزین، رنگهای پودری هستند. رنگهای پودری نه به اندازه رنگهای خمیری، قدرت پوشانندگی دارند و نه به اندازه رنگهای جوهی شفافند و حالتی بینابین دارند

رنگ های پودری

رنگهای پودری انواع مختلفی دارند؛ بعضی فقط پیگمنتهای رنگی هستند، برخی متالیکند ، بعضی پودر فلزات، برخی حالت فلورسنت دارند و بعضی هم صدفی هستند.

گروهی هم شبتاب هستند، یعنی نور را جذب کرده و در تاریکی بازتاب میدهد. نوع دیگری از رنگهای پودری هم هستند که به آنها کروم میگویند و ظاهری سفید دارند، ولی جلوه ای از رنگ را نشان میدهند

رنگ های پودری

تمام این رنگ ها به خوبی در رزین قابل حلند، فقط باید به خوبی با رزین مخلوط شوند تا کاملا یکدست و یکنواخت شوند

این سه نوع رنگ را میتوان در صورت نیاز با هم مخلوط کرد.

 

چه رنگهایی با هم ست میشوند؟

کاربرد رنگ های رزین چیست؟

رنگها باعث تغییر غلظت و چگالی رزین میشوند، مثلا رنگهای جوهری، رزین را کمی رقیقتر میکنند و رنگهای خمیری، غلظت رزین را کمی بیشتر میکنند. این تغییر غلظت می تواند باعث ایجاد بافتهای بسیار جذابی شود.

بنا بر این هدف از استفاده از انواع رنگها در کار با رزین، صرفا رنگی کردن رزین نیست و هر تکنیکی، به رنگهای مخصوص خودش نیاز دارد و نمیتوان از رنگ مشابه آن در دسته دیگری استفاده کرد.

در آموشهای سایت رزینسرا، به صورت کامل، طرز کار با انواع رنگهای سازگار با رزین و موارد استفاده هر کدام را خواهید آموخت.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید