رزین شفاف

حباب گیری رزین، ۹ روش برای آنکه از شر حبابها خلاص شویم

اگر تجربه کار با رزین اپوکسی را داشته باشید، احتمالا یکی از بزرگترین مشکلاتی که به آن برخورد کرده اید، وجود حبابهای زیاد در رزین است. حباب گیری رزین مهم ترین کاری است که باید برای زیباتر شدن کارتان انجام دهید. 

 

در این مقاله با رزینسرا همراه باشید تا روشهای خلاص شدن از شر حبابها را با هم مرور کنیم:

روشهای حباب گیری رزین در کارهای ابستره

۱- بهترین روش برای آنکه از شر حبابهای اضافه خلاص شویم این است که اصولا از اول نگذاریم این حبابها به وجود بیایند!

استفاده از رزین نیمه غلیظ برای کار رزین ابستره، تا حد زیادی مشکل تولید حباب ها را برطرف خواهد کرد؛ چون اگر رزین، زیاد غلیظ نباشد حبابهایی که در آن به وجود می آید، خود بخود روی سطح رزین آمده و خارج میشوند.

۲- هنگام اختلاط رزین و هاردنر هم باید آنها را به آرامی و در یک جهت هم بزنید تا حباب های زیادی وارد رزین نشود.

رزین

 

 

۳- پس از آنکه رزین و هاردنر را مخلوط کردید، چند دقیقه به آن استراحت بدهید و سپس مصرف کنید؛ این کار باعث میشود که تعداد زیادی از حبابها از رزین خارج شوند.

۴- میتوانید برای کم شدن تعداد حبابها، ظرف محتوی مخلوط رزین و هاردنر را داخل آب گرم هم قرار دهید؛ ولی از آنجا که گرما باعث افزایش سرعت واکنش شیمیایی بین رزین و هاردنر میشود و ژل تایم را کاهش میدهد، ممکن است فرصت کافی برای ایجاد طرح مورد نظرتان را نداشته باشید. بنا بر این، شخصا این روش را توصیه نمیکنم.

۵- وقتی رزین را روی سطح مورد نظر ریختید میتوانید به وسیله تورچ (مشعل) یا فندک اتمی، آنرا حباب گیری کنید. تورچ را با فاصله مناسب، روی سطح کار حرکت دهید تا حبابهای آن از بین برود. 

دقت کنید که تورچ را سریع و با حرکات رفت و برگشتی (شبیه جارو) روی سطح کار بگیرید. اگر شعله، بیش از حد روی نقطه ای بماند، آن نقطه بیش از حد مجاز گرم میشود و رزین ها کنار رفته و آن بخش، گود میفتد.

۶- گرمای سشوار صنعتی هم میتواند باعث از بین رفتن حبابها شود، اگر در طرحی که ایجاد میکنید نیاز به استفاده از سشوار صنعتی دارید، احتمالا به استفاده همزمان از تورچ، نیازی نخواهید داشت.

 

یک فرصت استثنایی برای شما که به هنر رزین علاقه مندید

کاملترین پکیج آموزش رزین ابستره با ۸۰% تخفیف به مدت محدود + یک هدیه رزینی ارزشمند به ارزش ۵۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان به انتخاب خودتان!!

فقط برای ۵۰ نفر اول

برای اطلاعات بیشتر، اینجا کلیک کنید

 

روشهای حباب گیری رزین در کارهای حجمی

۷- در کارهای حجمی (مثل ظروف رزینی که در قالب سیلیکونی کار میشوند) حتما از رزین رقیق یا نیمه غلیظ استفاده کنید و سعی کنید قبل از آنکه رزین را داخل قالب بریزید، به آن کمی استراحت بدهید تا مقدار حبابهای آن به حداقل ممکن برسد.

همه چیز در مورد قالب های سیلیکونی رزین

۸- اگر طرحتان اجازه میدهد، رزین را در چند مرحله داخل قالب بریزید و بعد از هر مرحله، حباب گیری کنید.

۹- اگر میخواهید از اجسامی مانند گل خشک، داخل رزین استفاده کنید، حتما قبلا آن را به صورت کامل در رزین غوطه ور کنید تا هوای داخل آن به صورت کامل خارج شود و سپس استفاده کنید.

اگر نکات فوق را رعایت کنید، طرحی کاملا شفاف و بدون حباب خواهید داشت.

 

آموزش صفر تا صد هنر رزین ابستره با ۸۰% تخفیف فوق استثنایی + یک هدیه رزینی به ارزش ۵۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان به انتخاب خودتان!

برای اطلاعات بیشتر، اینجا کلیک کنید

 

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید