برای آموزش رزین ابستره، اول باید مفهوم ابستره را درک کنیم.

ابستره (آبستره) چیست؟

معنی آبستره (بِ تِ رِ) در فرهنگ معین شیوه ای است که در آن سعی می شود اشیا به صورت غیرواقعی اما به نوعی بیان کننده عواطف هنرمند باشد.

هنر مجرد یا هنر انتزاعی (آبستره) به هنری اطلاق می‌شود که هیچ صورت یا شکل طبیعی در جهان در آن قابل شناسایی نیست و فقط از رنگ و فرم‌های تمثیلی و غیرطبیعی برای بیان مفاهیم خود بهره می‌گیرد.

نقاشی ابستره

هنر آبستره تمرکزی به پرداختن جزئیات در تصویر ندارد و اگر قرار باشد تصویری بر بوم قرار گیرد، بیشتر جو و اتمسفر آن اثر را در کار نهایی خواهیم دید.

به عبارت دیگر، در هنر آبستره، هنرمند درگیر ایجاد فضای واقعی نیست و فقط عواطف و احساساتش را آزادانه نشان میدهد.

کاملترین پکیج آموزش رزین

(پنج دوره در یک پکیج)

آموزش صفر تا صد هنر رزین

بدون نیاز به هیچ پیش زمینه هنری

۸۰ جلسه آموزش، ۸۰% تخفیف استثنایی

اگر می خواهید به آسانی در منزل خودتان آموزش ببینید

و شروع به کسب درآمد نمایید، اینجا را کلیک کنید

مفهوم دیگری که برای آموزش رزین ابستره باید بدانیم، فلویدآرت است

فلودآرت (فلویدآرت) چیست؟

هنر فلوید آرت (هنر مایع یا سیال) در واقع به معنای خلق شاهکارهای آبستره (انتزاعی) است که با رها کردن رنگها در روی یک سطح اتفاق میافتد و میتواند طیف وسیعی از متریالها را شامل شود.

حذف‌شده: تابلو ابستره

در این دوره های آموزشی از دو ماده اصلی اکریلیک و رزین برای خلق آثار ابستره استفاده خواهم کرد.

به دلیل روشهای مختلف ترکیب رنگها با یکدیگر، راهکارهای خلاقانه بیشماری نیز برای نقاشی به این روش وجود دارد. شروع کار در این هنر چندان سخت نیست و این، فلوید آرت را به هنری فوق العاده و جذاب برای هر سطح مهارتی تبدیل کرده است. همچنین تکنیک مورد استفاده، بسته به علاقه هر فرد میتواند بسیار ساده و یا پیچیده باشد.

هنر رزین ابستره چه کاربردهایی دارد؟

پس از آموزش رزین ابستره میتوانید از آن برای آراستن هر سطح مسطح و محکمی که قابلیت رنگ پذیری داشته باشد، استفاده کنید.

میتوانید از بوم، شیشه، سطوح MDF یا PVC استفاده کنید و بعد از اتمام کار، از آنها به عنوان صفحه ساعت، صفحه میز، سینی، زیر لیوانی و … استفاده نمایید.

میتوانید از بسترهای آماده مثل سینی های چوبی یا دیس چینی برای کار استفاده کنید و با خلاقیت خود کاربردهای مختلفی را برای این هنر پیدا کنید.

چه وسایل و موادی برای رزین ابستره مورد نیاز است؟

برای توزین رزین به ترازوی دیجیتال با حداقل دقت ۱ گرم نیاز دارید. برای آنکه ترازویتان تمیز بماند آنرا حین کار داخل یک پاکت فریزر قرار دهید.

همچنین برای مخلوط کردن و رنگ کردن رزین، به ظرفها و لیوان های یکبار مصرف نیاز است.

چوب بستنی برای هم زدن رزین و دستکش لاتکس برای جلوگیری از تماس رزین با دستها، همین طور مشمای پلاستیکی و سفره های یکبار مصرف برای زیر کار لازم است.

این وسایل را میتوانید از فروشگاههایی که ظروف یکبار مصرف دارند، تهیه کنید. همین طور برای صرفه جویی در مواد و آلودگی کمتر محیط زیست، میتوانید چندین بار از آنها استفاده کنید.

لوازم رزین کاری

برای خارج کردن حبابها از سطح کار، از تورچ و یا فندکهای اتمی میتوان استفاده کرد. میتوانید روی آنها را با سلفون بپوشانید تا حین کار، کثیف نشوند.

برای حرکت دادن رزین و ایجاد بافتهای دلخواه نیز از سشوار صنعتی استفاده میشود.


۷ نکته که در مورد سشوار صنعتی باید بدانید

برای رنگ کردن رزین از رنگهای خمیری، پودری و جوهری استفاده میشود و برای ایجاد جلوه بیشتر در کار نیز میتوانید از انواع اکلیلهای ریز و درشت، سنگ های طبیعی یا مصنوعی، انواع صدف، ماژیک سربی، ورق طلا و…. استفاده کنید.

لوازم رزین
همچنین برای کارهای جوهری به الکل نیاز دارید که توصیه من، الکل طبی ۹۶% است که میتوانید آنرا از فروشگاههای کالای طب تهیه کنید. الکلهایی که درجه خلوص کمتری دارند ممکن است کار شما را خراب کنند.

آموزش صفر تا صد هنر رزین ابستره با ۸۰% تخفیف فوق استثنایی

فرصتی بینظیر برای درآمدزایی بدون نیاز به هیچ پیش زمینه هنری

برای اطلاعات بیشتر، اینجا کلیک کنید

پس از آموزش رزین ابستره در چه مکانی میتوان کار کرد؟

با توجه به این که برای کار رزین ابستره، بر خلاف کارهایی مثل ساخت میزهای چوب و رزین یا کفپوش رزینی، به فضای بسیار کمی برای کار کردن نیاز دارید و حداکثر صدایی که تولید میکنید، صدای تورچ یا سشوار است، همچنین رزینی که مصرف میکنید از کم خطرترین انواع رزین است و بخارات سمی زیادی تولید نمیکند، به راحتی میتوانید داخل منزل خودتان کار کنید.

لوازم رزین

حتی نیاز نیست فضای خاصی در منزل را به کار اختصاص دهید، بلکه می توانید با پهن کردن یک مشمای پلاستیکی در گوشه ای از منزل، حتی وقتی بقیه اعضای خانواده در اتاق مجاور خوابیده اند، کارگاه موقتی کوچکی برای خود درست کنید.

روی چه سطوحی میتوان کار کرد؟

شما روی هر سطحی که مسطح و محکم باشد و قابلیت رنگ پذیری داشته باشد میتوانید کار کنید مثل صفحات PVC یا MDF .

ام دی اف
اگر سطح کار خیلی نازک باشد ممکن است بعد از خشک شدن، تاب بردارد. برای سطوح بزرگ از MDF با ضخامت حداقل ۸ میل استفاده کنید.

اگر سطح کار خیلی متخلخل بود مثل سفال، قبل از شروع به کار، روی آنرا یک دست چسب چوب بزنید تا خلل و فرج آن پوشانده شود و اگر خیلی صیقلی بود مثل پلکسی، با سمباده کمی آن را خش بیندازید یا یک دست رنگ اکریلیک بزنید تا رزین از روی سطح کار، کنده نشود.

قبل از شرع به کار، از تمیز بودن سطح کار از هر گونه گرد و خاک و چربی، اطمینان پیدا کنید؛ چون هر نوع آلودگی، باعث گود افتادن آن ناحیه یا کنده شدن رزین از روی سطح خواهد شد.