تابلوی دکوراتیو پروانه

آموزش آسان ساخت تابلوهای دکوراتیو در چند دقیقه – ۴

اگر دوست دارید سریع و راحت نقاشی کنید و درگیر پیچیدگی ها نشوید در این بخش با رزینسرا همراه باشید تا ساخت تابلوهای دکوراتیو را با آسانترین و لذت بخش ترین شیوه، یاد بگیرید.

تابلوی دکوراتیو پروانه

برای ساخت این تابلوی دکوراتیو زیبا، به یک بوم یا چوب یا ام دی اف به شکل مربع یا مستطیل نیاز دارید.

ابتدا تمام سطح تابلو را به وسیله رنگ اکریلیک، رنگ بزنید. برای ایجاد طرح، از شابلون استفاده کنید. شابلون را میتوانید از فروشگاه های لوازم هنری تهیه کنید و یا خودتان آن را بسازید.

برای ساخت شابلون، طرح مورد نظرتان را روی کاغذ بکشید و با قیچی داخل آن را درآورید. ( اگر میخواهید شابلون شما محکم باشد و برای چند بار بتوانید از آن استفاده کنید، از طلق استفاده کنید و طرح مورد نظر را با کاتر از داخل آن درآورید. طلق های رادیولوژی بی مصرف، برای این کار، عالی هستند)

شابلون را روی سطح تابلو قرار دهید و به وسیله یک تکه اسفنج، روی آن چسب ورق طلا بزنید. وقتی تمام قسمتهای مورد نظر را چسب ورق طلا زدید، شابلون را به آرامی از روی سطح بردارید. تعدادی طرح و شکل و نقطه هم میتوانید برای زیباتر شدن کارتان، با قلم مو روی تابلو بکشید. حالا چند ساعت صبر کنید تا چسب ها خشک شوند. 

سپس ورقه های طلا را روی آن قرار داده و اضافات آن را با یک قلم موی نرم، پاک کنید.

برای آنکه ورق طلا به مرور زمان تغییر رنگ ندهد، باید حتما روی آن، یک دست لاک الکل بزنید.

میتوانید در مرحله آخر، روی تمام سطح تابلو را وارنیش یا اسپری کیلر بزنید و یا به همین صورت از آن استفاده کنید.

برای آویختن تابلو به دیوار هم میتوانید از آویزهای فلزی که در ابزار فروشی ها به فروش میرسد استفاده کنید و آن را با چسب قطره ای یا چسب ۳-۲-۱ به پشت تابلو بچسبانید.

به همین راحتی میتوانید یک تابلوی دکوراتیو بسیار زیبا درست کنید و از دیدن آن لذت ببرید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید