تابلوی اکریلیک دکوراتیو

آموزش آسان ساخت تابلوهای دکوراتیو در چند دقیقه – ۳

اگر دوست دارید سریع و راحت نقاشی کنید و درگیر پیچیدگی ها نشوید در این بخش با رزینسرا همراه باشید تا ساخت تابلوهای دکوراتیو را با آسانترین و لذت بخش ترین شیوه، یاد بگیرید.

 

تابلوی اکریلیک دکوراتیو

 

برای ساخت این تابلوی دکوراتیو زیبا، به یک بوم یا چوب یا ام دی اف به شکل دایره نیاز دارید. همینطور به رنگهای اکریلیک و خمیر تکسچر.

تکسچر آماده را ، هم میتوانید از فروشگاههای لوازم هنری تهیه کنید و هم خودتان آن را با مل و چسب چوب بسازید. به این صورت که مقدار مساوی از پودر مل و چسب چوب را با هم مخلوط کنید و آنقدر با پشت کاردک هم بزنید تا خمیری کاملا یکدست و یکنواخت به دست آید. این خمیر را میتوانید برای استفاده های بعدی، داخل ظرف دربدار نگهداری کنید.

ابتدا دوایر متحد المرکزی روی بوم رسم کنید. تعداد دایره ها به سلیقه شما بستگی دارد.

با پشت کاردک، مقداری تکسچر را روی محل مورد نظر قرار داده و به سمت مرکز دایره بکشید تا گلبرگ ایجاد شود. دقت کنید که اندازه تمام گلبرگ های یک ردیف، هم اندازه باشند. هر چه به مرکز دایره نزدیکتر میشوید، اندازه گلبرگها را کوچکتر کنید. در مرکز گل هم به وسیله ضرباتی که با پشت کاردک به تکسچر میزنید، بافت ایجاد کنید.

اجازه دهید تا تکسچر ها کاملا خشک شوند و سپس با رنگهای اکریلیک آبی و سفید (یا هر ترکیب رنگی که دوست دارید) طیفی رنگی ایجاد کنید و از مرکز به سمت بیرون گل، هر ردیف از گلبرگها را رنگ کنید.

برای برجسته نشان دادن گلبرگها، لبه های آنها را روشنتر و ابتدای آنها را تیره تر کنید.

میتوانید در مرحله آخر، روی تمام سطح تابلو را وارنیش یا اسپری کیلر بزنید و یا به همین صورت از آن استفاده کنید.

برای آویختن تابلو به دیوار هم میتوانید از آویزهای فلزی که در ابزار فروشی ها به فروش میرسد استفاده کنید و آن را با چسب قطره ای یا چسب ۳-۲-۱ به پشت تابلو بچسبانید.

به همین راحتی میتوانید یک تابلوی دکوراتیو بسیار زیبا درست کنید و از دیدن آن لذت ببرید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید